Fotoksiążka w LumaBook - jak zacząć?

 

Czym jest fotoksiążka?

Fotoksiążka jest książką zawierającą głównie zdjęcia oraz opcjonalnie opisy do nich. Może zostać wykonana w nakładzie już od jednego egzemplarza. Fotoksiążki występują w różnych typach, które pokrótce omawiamy poniżej. Aby zapoznać się z pełną charakterystyką, zapraszamy na nasze podstrony produktowe.

Fotoksiążka to oryginalny sposób na archiwizację zdjęć np. z wakacji, z imprezy okolicznościowej, może zawierać zbiór starych fotografii, dokumentować ważne wydarzenie, lata z życia dziecka, może również stanowić portfolio artystyczne w oryginalnej formie.
Poza tym fotoksiążka to świetny pomysł na prezent, bez względu na okazję!

Jakie mamy rodzaje fotoksiążek?

Fotoksiążki dzielą się na:
 - drukowane cyfrowo: serie Standard, Premium i Ecomo,
 - naświetlane na papierach fotograficznych: seria Elegance.

Jak zaprojektować własną fotoksiążkę?

Fotoksiążkę projektuje się samemu przy użyciu specjalnego oprogramowania.
My udostępniamy dwa darmowe rozwiązania:
 - kreator online - program działający bezpośrednio w przeglądarce internetowej
 - samodzielna aplikacja do zainstalowania na komputerze - LumaBook Designer
Oba programy są proste w obsłudze i jesteśmy przekonani, że każdy użytkownik, łącznie z takim, który nie miał wcześniej styczności z tego typu programami, poradzi sobie z zaprojektowaniem własnej, unikalnej fotoksiążki.

Co dokładnie zrobić krok po kroku by stać się posiadaczem własnej fotoksiążki?

1. Skompletować i posortować materiał zdjęciowy. Mogą to być zdjęcia w postaci cyfrowej, ale również skany, np starszych fotografii.

2. Wybrać program w którym rozpoczniemy projektowanie fotoksiążki
 a) Kreator Online - zawiera gotowe makiety książek na różne okazje, które można w prosty i szybki sposób uzupełnić zdjęciami i opisami.
 b) aplikacja LumaBook Designer - pozwala zaprojektować książkę od zera, wymaga ściągnięcia instalatora i zainstalowania programu na dysku komputera.

3. Zdecydować, jaki typ książki chcemy
 a) Fotoksiążka typu Standard - uniwersalne rozwiązanie na każdą okazję. Fotoksiążka w twardej oprawie drukowana cyfrowo na "miękkim" papierze kredowym lub satynowym,
 b) fotoksiążka typu Premium - fotoksiążka drukowana cyfrowo, w twardej oprawie, z usztywnionymi kartami, które rozkładają się na płasko
 c) fotoksiążka typu Elegance - zdjęcia naświetlane sąnapapierach fotograficznych co zapewnia im najwyższą możliwą jakość. Fotoksiążka ma twardą oprawę, karty są usztywnione i rozkładają się na płasko.
 d) fotoksiążka typu Ecomo - ekonomiczna fotoksiążka drukowana cyfrowo z miękką okładką i oprawą sprężynową.

Szczegołowe opisy poszczegolnych typów, znajdują sie na naszych podstronach produktowych: STANDARD | PREMIUM | ELEGANCE | ECOMO

4. Zaimportować zdjęcia do wybranego programu i rozpocząć przygodę z projektowaniem!

5. Złożyć zamówienie bezpośrednio w wybranym programie, wybrać opcje dodatkowe, opłacić zamówienie i czekać na przesyłkę (standardowo od 3 do 7 dni roboczych). Projekt fotoksiążki trafia do nas automatycznie drogą internetową.