Jaki papier wybrać do fotoksiążki?

Jest z czego wybierać!
Jako jedyni w Polsce oferujemy aż 5 papierów do wyboru w klasycznej fotoksiążce typu Standard. Każdy z nich został starannie wyselekcjonowany, a ich wprowadzenie do oferty poprzedzały długie i dokładne testy. Każdy z papierów jest inny, który z nich zatem wybrać, by najlepiej dopasował się do naszego pomysłu na fotoksiążkę? W tym artykule postaramy się pomóc w wyborze.

Matowa wszechstronność
Na dobrym papierze matowym i przy wysokiej jakości druku wszystko wygląda dobrze. Z tego powodu mamy w ofercie aż cztery papiery o takim wykończeniu powierzchni.

Silk jest dobry na wszystko
Domyślny papier silk o gramaturze 170 jest papierem uniwersalnym. Będzie się dobrze prezentował przy każdym rodzaju projektu fotoksiążki - zarówno przy dużych powierzchniach wypełnionych zdjęciami, jak i przy projektach fotoksiążek z tłami w jednolitych kolorach. Papier ma miłą w dotyku powierzchnię, jest "mięsisty", matowa powierzchnia lekko przygasza kontrasty tworząc efekt uszlachetnionej powierzchni. Z powodu swojej uniwersalności, papier ten jest naszym papierem domyślnym. Jego wybór będzie na pewno w każdej sytuacji wyborem dobrym.

Najjaśniejsza satyna
Satyna 160 to matowy, niepowlekany papier gładzony (satynowany), o najwyższym współczynniku bieli - jest zdecydowanie najjaśniejszym papierem w naszej ofercie. Przy dużej jasności papieru należy uważać ze zdjęciami z przewagą przestrzeni ciemnych lub ze zdjęciami mocno nasyconymi kolorami. Kontrast z bardzo jasnym tłem może być zbyt ostry i fotoksiążka może męczyć wzrok. Satyna dobrze sprawdza się w fotoksiążkach o powierzchniach w całości wypełnionych zdjęciami. Satynę warto też wybrać, kiedy mamy zdjęcia ciemne, które nie będą w specjalny sposób obrabiane - może to dotyczyć zdjęć amatorskich (niedoświetlonych) lub np. skanów starych fotografii.

Błyszcząca uniwersalność
Jeżeli chodzi o papiery błyszczące, proponujemy papier kredowy o gramaturze 170. Jest to papier powlekany, o natutralnym odcieniu bieli. To co warto tu podkreślić to to, że powierzchnia zadruku jest lekko nabłyszczona, nie jest to jednak "lustrzany" typ błysku jak w przypadku papierów lakierowanych, foliowanych lub błyszczących papierów fotograficznych. Papier kreda błysk 170 jest papierem uniwersalnym, nadaje się do wszelkich zastosowań.

Artystyczny papier Munken - nie tylko do zadań specjalnych!
Art Paper Munken to ekologiczny papier niepowlekany. Na jego powierzchni widoczna jest struktura papieru - włókna. Munken występuje w dwóch rodzajach, które rożnią się od siebie kolorem - Lynx jest w kolorze naturalnej bieli, Pure - w kolorze kości słoniowej. Oba Munkeny najlepiej oddają swój urok w projektach, gdzie nie cała przestrzeń wypełniona jest zadrukiem. Zostaw wolną przetrzeń by papier mógł "oddychać" - wtedy efekt będzie najpełniejszy.

Munkenowi poświęciliśmy cały osobny artykuł na naszym blogu, więc żeby się nie powtarzać - zapraszamy >>> TUTAJ <<<.

Comments

There is no comment

Leave a comment

Enter your name
Fill up your name
Fill up your email, we'll never public your email.
Fill up your website
Enter your comment
Enter captcha code above